Starsze

Wizyta

W dniu 23 lutego 2019r. uczeń Jawor Radosławow z kl .VI przygotował dla nas informację o bułgarskich tradycjach powitania wiosny. Jaworowi towarzyszyła mama ,pani Emilia Kolewa,pani Petia Jotowa i dyrektor Szkoły Bułgarskiej im. Hristo Boteva w Bratysławie, pani Daniela Dojmova. Warsztaty i wykład bardzo się nam podobały!
Dziękujemy

Międznarodowy Konkurs 100 kartek w 100-lecie

Uczniowie Szkoły Polskiej w Bratysławie wzięli udział w Międznarodowym Konkursie 100 kartek w 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Nasza Szkoła za udział w konkursie ORPEG-u otrzymała dyplom!

Warsztaty świąteczne

15 grudnia 2018r. w naszej Szkole odbyły się warsztaty świąteczne. Wspólnie z rodzicami, którzy przygotowali te zajęcia, robiliśmy ozdoby choinkowe, dekorowaliśmy pierniki i śpiewaliśmy kolędy!

Pasowanie na ucznia 2018/2019

17 września 2018 r. w obecności dostojnych gości przyjęliśmy do naszej społeczności szkolnej piętnaścioro pierwszoklasistów.

100 lat Niepodległej

17 września 2018 r. w Szkolnym Punkcie Konsultacyjnym przy Ambasadzie RP w Bratysławie gościliśmy pana Konsula I Radcę Ambasady - Jacka Doliwę z małżonką ...

Narodowe Czytanie

Narodowe czytanie 2018 odbędzie się w Instytucie Polskim w Bratysławie w sobotę 8 września o 10 godzinę a czytaną lekturą będzie powieść Stefana Żeromskiego Przedwiośnie.

Wycieczka integracyjna do Wiednia

14 października 2017 r. grupa uczniow, rodziców i nauczycieli z naszej szkoły wybrała się na wycieczkę do Wiednia. W programie: zwiedzanie niezwykłej wystawy w Pałacu Zimowym poświęconym królowi Janowi III Sobieskiemu, spacer po Starym Mieście i odwiedzenie Kahlenbergu.

Wirtualna biblioteka

Działa już wirtualna biblioteka zainicjowana przez Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Cyfryzacji. Pod adresem lektury.gov.pl znajdziemy bezpłatny dostęp do klasycznych dzieł polskiej i światowej literatury.

Ośrodek Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą

Zakończenie roku szkolnego 2015/2016

Szkolny Punkt Konsultacyjny przy Ambasadzie RP w Bratysławie informuje, że uroczyste zakończenie roku szkolnego 2015/2016 odbędzie się w sobotę, 25.06.2016 r. o godzinie 11:00 w siedzibie szkoły.
Po części oficjalnej zapraszamy na Piknik Rodzinny!