Warsztaty świąteczne – prezentacja gości

Trzy wspaniałe artystki, trzy odmienne światy, jedne kreatywne warsztaty w naszej szkole!

Już 14 grudnia o godz. 11:45 mamy zaszczyt gościć w naszej szkole panią Agnieszkę Chrzanowską-Małys, panią Ewę Pliszczyńską i panią Urszulę Przybylską. Każda z pań specjalizuje się w innej dziedzinie sztuki, każda zaprezentuje uczestnikom naszych warsztatów odmienne techniki kreacji twórczej.

Pani Agnieszka Chrzanowska-Małys, artystka i edukatorka sztuki, ukończyła Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach (specjalizacja tkactwo artystyczne), Wydział Architektury Politechniki Śląskiej w Gliwicach, studia podyplomowe w Kolegium Nauk Społecznych i Filologii Obcych Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz studia podyplomowe na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Od 2012 roku prowadzi autorską pracownię artystyczną studio acm w Gliwicach, w której prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z licznymi placówkami edukacyjnymi i opiekuńczymi, organizacjami pozarządowymi, wspiera twórczo inicjatywy społeczne i kulturalne. Od 2018 roku członkini Polskiego Komitetu InSEA. Od kwietnia 2019 roku zaangażowana w Międzynarodowy Projekt Global FemART – Supporting Female Artists and Creatives to Globalise their Business.


Na naszych warsztatach poprowadzi zajęcia filcowania bombek na sucho.

Pani Ewa Pliszczyńska to nasza rodaczka żyjąca i tworząca w Bratysławie. Od kilku lat zajmuje się techniką mikromakramy, czyli sztuką zaplatania supełków bez użycia igły czy szydełka. W 2018 roku stworzyła własną markę, EwiMacrame, pod której szyldem sprzedaje biżuterię artystyczną. Współpracuje z Centrum Svet Možností, w którym prowadzi kreatywne kursy techniki mikromakramy.


Na naszych warsztatach stworzy z nami mikromakramowe ozdoby świąteczne.

Pani Urszula Przybylska, nauczycielka nauczania początkowego i pasjonatka prac ręcznych, eksperymentowała z różnymi technikami plastycznymi, decoupage, malowaniem akwarelami, wyszywaniem, masą solną i innymi. Przez wiele lat prowadziła w swojej szkole Koło Aktywności Twórczej, gdzie dzieci mogły poznawać różnorodne techniki plastyczne. Nadal prowadzi wiele warsztatów plastycznych dla dzieci i rodziców w szkole i innych miejscach. Obecnie szyje anioły i pod nazwą Aniołki Ulki Szpulki wysyła je w świat.


Na naszych warsztatach nauczy nas, czym jest papieroplastyka i jakie dekoracje można w tej technice wykonać.

Serdecznie zapraszamy do udziału wszystkich rodziców, uczniów i sympatyków szkoły. Będziemy tworzyć, śpiewać i wspólnie cieszyć się na nadchodzące święta Bożego Narodzenia! Uwaga: w ten dzień obowiązuje w szkole strój świąteczny – dozwolone są wszelkiego rodzaju swetry świąteczne, skarpetki z reniferami, mikołajkowe czapki lub inne ubrania kojarzące się z Bożym Narodzeniem!

Do zobaczenia!